ECOol škola / ECOol school

Autor: Goran Maksimović, 15. 2. 2023.

Naziv projekta: ECOol škola / ECOol school

Nadležnost: Agencija za mobilnost i programe EU (AMPEU)

Nositelj projekta: Srednja škola Dalj

Program: Europske snage solidarnosti - projekti solidarnosti

Vrijednost projekta: 6.888 EUR

EU financiranje: 100%

Trajanje projekta: 12 mjeseci

Vrijeme početka projekta: 1. siječnja 2023.

Vrijeme završetka projekta: 31. prosinca 2023.​

Opis projekta:

Projekt provodi neformalna skupina mladih osoba/učenika SŠ Dalj koji žele nizom raznih ekoloških aktivnosti, unutar i izvan škole, ostvariti dugoročno pozitivne učinke jer će još puno mladih boraviti u istom prostoru.

Cilj je projekta podići razinu ekološke svijesti mladih u lokalnoj zajednici te aktivno sudjelovati i brinuti o očuvanju okoliša kroz aktivnosti kao što je izrada eko kutka koji će služiti dugoročno mnogim mladima. Kroz projekt, mladi će osvijestiti važnost umrežavanja i učenja na temu recikliranja, održivog razvoja i eko uzgoja te steći nova znanja i vještiname koje će im trajno služiti u svakodnevnom životu i radu.

Planirane projektne aktivnosti su: pripremne aktivnosti, radionica “Izrada eko torbe”, radionica "Kušajmo zdravu hranu“, posjet travanjskom Sajmu cvijeća i seoskog turizma u Dalj planini, izrada eko kutka, izrada i postavljanje drvenih klupa i koševa za smeće u dvorištu škole, posjet Kuće u prirodi Zlatna Greda, volonterska akcija sadnje jagoda po principu eko uzgoja, farbanje stare sjenice, eko akcija čišćenja otpada na šetnici uz Dunav, izrada promo videa, završni događaj za osnovne škole koje djeluju na području Općine Erdut.

« Svibanj 2024 »