> Projekti  > EU GALA
EU GALA

EU GALA 2014

Muška odbojkaška ekipa, 7 učenika i 3 profesora boravili su od 08.04.2014 - 12.04.2014 u Abano/Montegrotto termama nedaleko Padove.

Osim druženja i sportskog natjecanja cilj je bio i predstaviti našu školu, upoznati nove potencijalne partnere za buduće projekte te prezentirati naš rad kao primjer dobre prakse. Za to smo imali priliku drugog dana manifestacije sudjelujući na European Open Day, također u organizaciji E.S.C.O.T. Eu Gale.
Daljski srednjoškolci nagrađeni su ove godine i za svoju kreativnost te su osvojili vrijednu novčanu nagradu u iznosu od 600eura. Naime, između desetak prijavljenih logotipa pobijedio je naš logo koji su učenici maturanti izradili na satima vježbeničke tvrtke, a isti će biti službeni logo European Schools Gale 2015.
Ovo je 2.puta da sudjelujemo na Eu Gali, te se nadamo da ćemo biti u mogućnosti sudjelovati i narednih godina.
Prošle godine smo bili jedina škola iz Hrvatske, a ove godine zajedno s nama putovale su i učenici s profesorima iz Ekonomske škole Braća Radić Đakovo. Uz njih, upoznali smo i škole iz Šibenika i Kaštela.
Prema našim iskustvima možemo preporučiti sudjelovanje na Eu Gali, jer i učenicima i nastavnicima daje priliku upoznati nove ljude, sklopiti nova prijateljstva s ljudima iz cijele Europe. Naravno, sport je također važan dio ove manifestacije, koja je odličan promotor sportske kulture među mladim Europljanima.

Zahvaljujemo Općini Erdut koja nam je financirala troškove prijevoza.

Nastavnici pratitelji: Ivana Bertić Bulić, Nataša Seršić, Siniša Borić

Pogledajte film E.S.C.O.T.-EUROPE na sljedećem linku:

Fotografije s putovanja možete pronaći na našoj naslovnoj stranici, odnosno na linku:

Daljski srednjoškolci na ˝European school gala˝. Više pročitajte u tekstu iz Glasa Slavonije.

EU GALA 2013

Od 1. - 5. 5. 2013. grupa naših učenika, među kojima i naši odbojkaši boravili su u Italiji, Montecatini Terme, malom gradiću u Toskani koji je bio "meeting point" za srednjoškolce iz tridesetak europskih država.

Kao jedini predstavnici Hrvatske bili smo ponosni što smo dio ovako velikog europskog spektakla. EU GALA 2013 druge je godine za redom okupila mlade radi druženja i sportskih igara. Osim natjecanja u odbojci i druženja imali smo priliku razgledati Montecatini, ali i samo 30tak km udaljenu Firenzu.

To je drugo izdanje velikog događaja gdje se na jednom mjestu može  doživjeti uopce umjetnost, kulturu, sport, prijateljstvo. U svečanoj atmosferi svi sudionici mogli su steći prednosti u smislu osobnog rasta, kao ljudska bića, kao i iz obrazovnog i kulturnog gledišta.

« Ožujak 2024 »