Cjeloživotno obrazovanje Leonardo Da Vinci

Autor: Darko Ravkić, 29. 9. 2012.

Srednja škola Dalj sudjelovala je  u programu cjeloživotnog obrazovanja Agencije za mobilnost i programe EU - Leonardo Da Vinci, aktivnost IVT s projektom pod nazivom “Po radno iskustvo u  Europu za budućnost”, koji je namjenjen učenicima srednjh strukovnih škola.

Minimalno trajanje stručne prakse je 2 tjedna. Naša grupa učenika sretno se vratila sa stručne prakse koju su odradili od 02.-15.09.2012. u Leipzigu.

Projekt se realizirao u suradnji s posredničkom agencijom Vitalis Team iz Leipziga.  Ova posrednička agencija sudjeluje u programima Leonardo da Vinci od 1997.g. i godišnje osigura stručnu praksu za 850 korisnika.

Slike sa puta možete pogledati u galeriji, a dodatne informacije na linku opširnije.

Učenicima SŠ Dalj osiguran je smještaj na bazi polupansiona (doručak+večera) u apartmanima Vitalis Teama, prijevoz, putno zdravstveno osiguranje, džeparac. Učenici poljoprivrednog usmjerenja stručnu praksu odrađuju u poduzeću za hortikulturu, dok učenici ekonomskog usmjerenja obavljaju praksu u turističkim agencijama te u uredu poreznog savjetnika .

U matičnom poduzeću učenike je vodio mentor.  Komunkacija  se odvijala na engleskom/njemačkom jeziku. Njemački poslodavci izrazili su veliko zadovoljstvo i pohvale za sudjelovanje u ovom projektu. Učenici su se dokazali kao vrijedni i odgovorni radnici. Vidimo da se trud svih nastavnika, roditelja i učenika isplatio.

U sklopu boravka u Leipziga učenici su imali  organizirane kulturološke aktivnosti tijekom vikenda. Tako su pobliže upoznali Dresden i Berlin uz pratnju stručnog vodiča.

Po završetku stručne prakse uručeni su im certifikati o obavljenoj stručnoj praksi. Svi ciljevi postavljeni na početku projekta ostvareni su na obostrano zadovoljstvo.

Posljednja obaveza učenika sudionika je ispunjavanje Izvješća o iskustvima u projektu mobilnosti radi statističkih podataka na razini Europe.

Naš projektni ciklus se polako zatvara i nadamo se da ćemo i na godinu sudjelovati u projektima mobilnosti.

« Svibanj 2024 »