Po radno iskustvo u Europu za budućnost

Autor: Tihomir Volić, 23. 8. 2012.

Srednja škola Dalj sudjeluje u programu Leonardo Da Vinci— program cjeloživotnog obrazovanja s projektom pod nazivom “Po radno iskustvo u  Europu za budućnost”, koji je namjenjen učenicima srednjh strukovnih škola.

Ukupno 8 učenika SŠ Dalj odradit će svoju stručnu praksu u Leizigu u periodu od 02.09. – 15.09.2012

Ovim projektom osigurana su sredstva za sve vrste troškova i to : smještaj, prehrana, putno osiguranje, prijevozni troškovi, džeparac i slično. Učenici su bili vrijedni i marljivi preko ljetnih praznika i redovito su sudjelovali u kulturološkim i jezičnim pripremama. Jezične pripreme vodila je prof. Ivana Bertić Bulić, a kulturološke pripreme vodile su prof. Gordana Orsić i Mirjana Oreščanin.

Učenici sudionici su sljedeći:

SEKTOR OBRAZOVANJA: EKONOMIJA, TRGOVINA I POSLOVNA ADMINISTRACIJA

1.     KATARINA HORVAT       2. SELENA JELIĆ            3. SUZANA PRICA

SMJER POLJOPRIVREDA, PREHRANA I VETERINA

1.     LUKA IVIĆ          2. MARKO KRAŠTEK         3. NANDOR BUJAK

4. NEMANJA POPADIĆ       5. TIHOMIR BALIĆ

Minimalno trajanje stručne prakse je 2 tjedna.

Projekt  će se realizirati u suradnji s posredničkom agencijom Vitalis Team iz Lepziga.  Ova posrednička agencija sudjelu u programima Leonardo da Vinci od 1997.g. i godišnje osigura stručnu praksu za 850 korisnika.

Učenicima SŠ Dalj osiguran je smještaj na bazi polupansiona (doručak+večera) u apartmanima Vitalis Teama iz Leipziga.

Učenici poljoprivrednog usmjerenja stručnu praksu odrađuju u poduzeću za hortikulturu, dok učenici ekonomskog usmjerenja obavljaju praksu u poduzeću za catering (administrativni, računovodstveni poslovi) . Po završetku obavljene stručne prakse učenici će dobiti certifikate o obavljenoj stručnoj praksi.

U matičnom poduzeću učenike će voditi mentor. Komunkacija  se odvijati na

engleskom / njemačkom jeziku.  U sklopu boravka u Lezigu učenicima će se organizirati

kulturološke aktivnosti tijekom vikenda, tako da će se pobliže upoznati s Dresdenom i

Berlinom.

NAČINI VREDNOVANJA

•  Procjena usvojenih kompetencija sudionika mobilnosti od strane mentora pratitelja i mentora u poduzeću

• Završno izvješće sudionika mobilnosti

• Zadovoljstvo sudionika projekta načinom provođenja i rezultatima

OČEKIVANJA OD PROJEKTA:

• Usvajanje novih radnih znanja, vještina i sposobnosti

• Samostalnost u korištenju i rukovanju suvremene opreme u radu (uredske/poljoprivredne)

• Povećati primjenu stručnih znanja korištenjem stranog jezika u praksi

• Usavršavanje (govor, pisanje) stranog jezika

• Upoznavanje kulturne i povijesne baštine zemlje domaćina

• Predstavljanje kulturne i povijesne baštine zemlje posjetitelja

• Samostalnost u radu

• Unapređenje komunikacijskih i socijalnih vještina

Nakon povratka očekujemo zanimljive fotografije i iskustva!!

SRETNO

Priloženi dokumenti: