Izlet

Autor: Darko Ravkić, 19. 4. 2012.

Dana 31.03.2012. članovi učeničke zadruge Dalya i učenici završnih razreda bili su na stručnom jednodnevnom izletu u kojem su posjetili Hrvatsku udrugu poslodavaca i farmu muznih krava Mala Branjevina.  Voditelji puta Lidija Jagodić i Nataša Seršić.

Rad Hrvatske udruge poslodavaca predstavila nam je Dušanka Miščević. HUP je osnovan 1993.g. i predstavlja „sindikat poslodavaca“. Članstvo u HUP-u je dobrovoljno, a danas ta udruga broji oko 6000 članova koji su podjeljeni u 29 sektora.  Misija HUP-a:  kao dobrovoljna neovisna i legitimna udruga koja zastupa i promiče prava i interese članova, svojim uslugama zadovoljava njihove potrebe. Ciljevi se mogu razvrstati u nekoliko najosnovnijih:

• Razvijanje pozitivnog imagea  javnosti
  • Povećanje članstva
  • Zadovoljavanje interesa članova

Uloga HUP-a sastoji se u predstavljanju poslodavaca u državnim institucijama, briga o gospodarskom i socijalnom položaju poslodavaca te promicanje ideje slobode poduzetništva.

Ukratko nam je predstavljen i program PUMA – Program usavršavanja menađera kojim se želi informirati sve zainteresirane o aktualnim temama kroz predavanja, rasprave, upitnike. Slogan PUMA programa je „svima koji žele postići nešto više“!

U sklopu poduzeća Žito d.o.o. posjetili smo farmu muznih krava Mala Branjevina koja je jedna od najmodernijih farmi takve vrste u Europi. Voditelj nam je bio Robert ………. Koji je našoj grupi bio na usluzi i vrlo spretno odgovarao na pitanja učenika i nastavnika.  Farma broji oko 1200 krava uveženih iz Kanade , HOLSTEIN pasmine.  Na njihovu preporuku grupa je stigla na mužnju krava koja je apsolutno automatizirana i traje 5 sati. Svaki dan se obavlja mužnja u točno određeno vrijeme tj. U 5:45 i 17:45. Dnevno se izmuze 60 litara mlijeka po kravi. Za vrijeme mužnje kravama se pušta glazba. Cijela grupa je obukla zaštitna odijela i krenula u obilazak farme.

Slike sa izleta možete pogledati u galeriji.

« Svibanj 2024 »