Organizacija nastave na daljinu - virtualne učionice

Autor: Dubravka Kovač, 15. 3. 2020.

Od ponedjeljka, 16. ožujka 2020., nastava u svim osnovnim i srednjim školama bit će organizirana na daljinu.

Sve obavijesti i upute objavljivat ćemo u virtualnim učionicama te na mrežnoj stranici.

Za sve upite učenici se mogu javiti razrednicima.

RAZRED

Slavomir Balić

slavomir.balic@skole.hr

4.b

U svrhu testiranja sustava, u ponedjeljak će nastavnici postaviti materijale u virtualne učionice prema rasporedu, a učenici će ih pregledati i izvijestiti razrednike o eventualnim problemima i nedostatcima. Nakon testiranja sustava, objavit će se raspored za utorak.

Za sve upite učenici i roditelji se mogu javiti razrednicima na službeni mail ili na način dogovoren na roditeljskom sastanku početkom školske godine.

Svi dani od ponedjeljka su nastavni i upisuju se u e-Dnevnik.

Nema ocjenjivanja u sljedeća dva tjedna, ali je obvezno praćenje aktivnosti uz povratne informacije učeniku. Učenik svoje obveze može izvršavati bilo kada u tijeku dana, ne mora raditi u realnom vremenu. Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, pišu mu se izostanci te svoj izostanak treba opravdati razredniku.

U slučaju pada sustava virtualnih učionica, komunikacija će se obaviti e-mailom, isključivo na službene adrese (ime.prezime@skole.hr).

Tijekom ponedjeljka razrednici će u dogovoru s ravnateljem pozvati učenike za  preuzimanje tableta. (Korisnici MZN, teži socijalni status, SIM kartice za one koji nemaju  Internet).

Priloženi dokument: Upute za prijavu.

« Ožujak 2024 »